Projekt bez tytułu (3)

Drodzy Przyjaciele!

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej i Rehabilitacji Społecznej "Bo mogę!" tworzy w gminie Jarocin Hospicjum dla dorosłych. Będzie to miejsce obejmujące godną opieką osoby umierające, będące w ostatniej fazie życia i cierpiące z powodu chorób przewlekłych.

Na terenie sąsiednich powiatów oraz w najbliższej okolicy brak jest miejsc, w których takie osoby mogą uzyskać profesjonalną pomoc, dlatego chcemy zatroszczyć się o podniesienie i utrzymanie dobrej jakości życia chorych przez stworzenie i prowadzenie hospicjum stacjonarnego.

Czym jest hospicjum?

Hospicjum to instytucja obejmująca opieką osoby umierające, będące w ostatniej fazie życia i cierpiące z powodu chorób przewlekłych, u których zakończono leczenie przyczynowe.

W hospicjum personel stara się zapewnić możliwie najlepszą opiekę na ostatnim etapie życia.

Hospicjum to właściwie nie miejsce, a raczej wieloaspektowy program opieki nad umierającym chorym. W hospicjum nie wydłuża się za wszelką cenę ani nie skraca życia chorego.

W hospicjach tworzy się przyjazną i w miarę możliwości domową atmosferę zarówno dla chorych, jak i odwiedzających.

Czym zajmuje się hospicjum?

Potrzebujemy Twojej pomocy!

Możesz pomóc nam tak, jak tylko chcesz i potrafisz.

ZOSTAŃ CZŁONKIEM
STOWARZYSZENIA

Potrzebujemy serc i rąk chętnych do realizacji planu tworzenia Hospicjum oraz wspierania pozostałych działań statutowych. Nie zwlekaj - zgłoś się do nas telefonicznie, mailowo lub przez formularz kontaktowy na naszej stronie!

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM STOWARZYSZENIA

Jako wolontariusz bierzesz czynny udział w naszych działaniach i zdobywasz nieocenione doświadczenie oraz pomagasz nam w pozyskiwaniu funduszy na budowę. Odezwij się do nas, a my powiemy Ci co i jak, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i rozwiejemy wszystkie wątpliwości!

WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA DAROWIZNĄ

Nie uda nam się utworzyć tego ważnego miejsca bez ofiarności wrażliwych na dobro serc. Zachęcamy do dokonywania wpłat na konto: 20 1600 1462 1878 6282 2000 0003 z dopiskiem „dla hospicjum”.

Skip to content